Karneval ve srubu

 Publikováno: 7. 04. 2006, kategorie: Děti a mládež


Jednu zimní neděli odpoledne jsme se sešli v našem srubu, abychom uspořádali dětský karneval. Mládež se ujala přípravy programu, maminky obstaraly výrobu výzdoby, napekly koláče a nakoupily ceny, které se měly rozdávat za každý splněný úkol při soutěžích.

O karnevalu vás informuje Dita Staňková. Čtěte dál!

Program zahájila Marta Thálová z mládeže, kterou jsme jen stěží poznávali, protože se přestrojila za svěžího bezdomovce. Děti pak velmi zkušeně přivítal Gregor Samson, kde jsme zase mohli obdivovat jeho skryté vlohy ke konferování. Děti byly nadšené ve vyzdobeném srubu – hlavní tvůrkyně výzdoby byla Ruthka Konvalinková. Mládež tyto girlandy, sluníčka, vlnky a balónky šikovně rozvěsila. Pozvánky na karneval vyrobili počítačoví mágové manželé Kovářovi a tak jsme mezi pozvanými potkali kovboje, motýlky, piráta, prince a princezny, Fantomase a mnohé jiné. Promiňte, jestli jsme někoho přímo nejmenovali nebo někoho nepoznali.

V první části karnevalu děti putovaly k různým stanovištím, kde plnily úkoly a hned získávaly bonbóny a moduritové knoflíky. Potom si volně zatančily na pohádkové písničky. Tančily se tance jako Houfem ovečky, Kačeří tanec a nejoblíbenější Had.

Všem se karneval líbil; děti měly možnost vyzkoušet si, jaké to je být opravdovou princeznou či kominíkem, mládež opět dokázala, že umí perfektně zorganizovat akci a rodiče kromě toho, že nadšeně pozorovali svoje ratolesti, si také pohovořili při dobré kávě.

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.