Velikonoční výlet na bledule

 Publikováno: 13. 04. 2008, kategorie: Výlety a tábory
Do redakční pošty dorazily skvělé fotky od Vládi Zikmunda, ale nedorazil žádný text. A tak se šéfredaktor, který na výletě vůbec nebyl, rozhodl článek podle fotek napsat sám.

A jak to dopadlo, vidíte sami.Velikonoční pondělí již tradičně patří v husovickém farním sboru výletu. Již časně ráno se účastníci sešli na nádraží a vyrazili na dobrodružnou cestu do Nedvědice. Vlak přijel na místo určení včas, což píšťalkou potvrzuje paní výpravčí (na snímku uprostřed vpravo).

Podle kalendáře už mělo být jaro, ale podle teplých bund a čepic můžeme soudit, že povětrnostní podmínky nebyly jednoduché. Jen co výletníci opustili nádraží, dostali se do zajetí sněhových plání a zprvu se zdálo, že pod sněhem vůbec žádné bledule nenajdou.

Do nížin kolem Chlébského potoka však již jaro alespoň v omezeném rozsahu dorazilo, takže bledule byly přece jenom objeveny. A že jich nakonec bylo opravdu hodně. Jak už to tak v těchto končinách bývá, byly jich celé koberce.

Některé bledule dokonce svými květy musely nadzvedávat sněhové závěje, aby se mohly prodrat k paprskům studeného jarního slunce.

Poté, co se výletníci nabažili pohledů na lány bledulí, společně posvačili v rázovitém přístřešku pro poutníky. Zřejmě v tomto přístřešku nebyli první, soudě dle lebky některého z jejich předchůdců, který mrazivý výlet za bledulemi zřejmě nepřežil.

Nakonec se poutníci opět šťastně vrátili na nádraží. Zkřehlí, ale plni estetických zážitků. Vlak přijel na místo určení včas, což píšťalkou potvrzuje paní výpravčí (na snímku uprostřed vpravo).

Copyright MH :-)

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.