Jubilejní hudební nešpory v dubnu 2007

 Publikováno: 14. 04. 2007, kategorie: Hudební nešpory


Na našich jubilejních nešporech zazpíval Bratislavský chlapčencký zbor. Myslím, že všichni, kteří byli přítomni – a byl plný kostel – museli být moc spokojeni, protože kluci ve věku 9 – 20 let zpívali opravdu znamenitě.

Z Červeného kostela píše Věra Dadáková.

Již při úvodním chorálu, kdy zpěvácí nastupovali ode dveří a šli celým kostelem, doslova mrazilo, jak silný se ozval zpěv. Kde se to v těch hláscích vzalo … Repertoár byl pestrý – od gregoriánského chorálu až po černošské spiituály. Sólo zazpívala paní Darina Tóthová – Dvořákovu Biblickou píseň Zpívejte Hospodinu píseň novou a na tento text bylo i biblické zamyšlení faráře Jiřího Grubera.

Záznam z koncertu byl natočen Českou televizí a byl vysílán v úterý večer v Jihomoravském týdeníku. Lidé byli štědří, vybralo se přes 14.000,- Kč. Výtěžek sbírky bude věnován na zakoupení polohovacího lůžka pro nového obyvatele střediska diakonie Betlém.

Do Bratislavy jsme odeslali děkovný dopis a od paní dirigentky Magdy Rovňákové nám přišel tento milý dopis:

“Ďakujeme za vrelé prijatie, báječnu hostinu – málokedy sa stane, že chlapci nevládzu všetko pojest : – ) za skvelú propagáciu… Bolo pre nás velkou radosťou účinkovat v Červeném kostele. Všetci ste boli velmi laskaví a skutočne sme sa výborne cítili. Dúfam, že sme spíijemnili večer Kvetnej nedele a tiež že zbierka dopadla podla očakávaní a pomohlo sa dobrej veci.

Želam Vám i Vašim blízkym požehnane a radostne Velkonočne sviatky a niekedy v budúcnosti sa tešime aj na dalšiu spoluprácu,
srdečne Magda Rovnakova a Bratislavsky chlapcensky zbor”

Foto: Vláďa Zikmund

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.