Velikonoční výlet

 Publikováno: 25. 04. 2007, kategorie: Výlety a tábory


Na velikonoční pondělí vyrazila početná skupina husovických poutníků do přírody. Sešli jsme se na hlavním nádraží, nasedli do vláčku motoráčku a odjeli do Moravského Krumlova.

Tak začíná poutavé vyprávění Štěpánovo o velikonočním výletě. Čtěte dál!

Hned povystoupení z vlaku a kratším pochodu ukázal se před námi krásný poutní kostel.

Když jsme k němu dorazili, otevřel se před námi krásný výhled na město.

Poté jsme sestoupili do údolí říčky Rokytné, kterou jsme pak sledovali po levém i pravém břehu. V obci Budkovice některé z nás zaujaly kolotoče, všichni jsme se posilnili, a někteří se odebrali na autobusovou zastávku, aby se již vrátili do Brna.

Jak jsme se později dozvěděli díky mobilnímu spojení, žádný autobus však nejel, přestože byl na idosu psán, a jen díky laskavosti nějakého automobilisty dostala se tato skupina navrátilců na vlak a přijela do Brna o něco dříve než ostatní.

My, co jsme zbyli, pokračovali jsme nádherným kaňonem až do Ivančic, které – jak farář na mostě sdělil – jsou pro nás významné sborem Jednoty bratrské a působením Jana Blahoslava.

Na nádraží mají o tom dokonce pěknou ceduli. Také tam měli automat, z kterého někteří vydolovali kafíčko a jiní horkou čokoládu. Vláček motoráček nás pak vrátil zpět na brněnské hlavní nádraží a krásný výlet skončil.

Foto: Ivan Cimr

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.