Setkávání dětí

 Publikováno: 3. 03. 2002, kategorie: Děti a mládež


Děti se pravidelně setkávají dvakrát týdně:

 • v neděli v nedělní škole, která probíhá zároveň s bohoslužbami (do „nedělky“ odcházejí děti ze společného shromáždění po druhé písni). Zde mají děti svůj vlastní program. Každou první neděli v měsíci máme rodinnou neděli, což znamená, že děti tentokrát zůstávají ve shromáždění. Namísto kázání vypráví pan farář příběh z bible, zpíváme písničky s kytarou apod. Tyto bohoslužby s programem pro děti bývají oblíbené i u mnoha dospělých…
 • v pondělí  se děti setkávají na schůzkách Husovických vřešťanů. Tyto schůzky začínají v 16.30 hodin. Název Husovičtí vřešťani si děti vybraly společně na první schůzce. S dětmi hrajeme hry, sportujeme, učíme se nové věci a náš farář Štěpán pro nás vždy připraví nějaký naučný biblický program.


  Vřešťan rezavý

  A kdo je to vlastně ten vřešťan?

  Je to býložravá ploskonosá opice, patří mezi primáty s chápavým ocasem. Je známo 6 druhů. Žije v malých tlupách v pralesích Jižní Ameriky. Je to největší jihoamerická opice (dosahuje délky těla až 70 cm). Má velmi silný hlas, který je zesilován rezonančním zařízením (vychlípenina jícnu podložená silně zvětšenou jazylkovou kostí). Pravidelným voláním akusticky označuje své teritorium.

  Všechny články související s aktivitami dětí a pro děti najdete po kliknutí na malého vřešťana v pravém horním rohu.

 • Komentáře

  Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.