Dvorek č. 2 – 2008

 Publikováno: 21. 04. 2008, kategorie: Husovický dvorek
Při druhém letošním husovickém dvorku se ukázalo, že tato akce je víc ohrožena lokálním ochlazením než globálním oteplováním. Aspoň v noci ze soboty na neděli zamračená obloha, déšť a pokles teploměru svědčily, že by patrně mohly nastat problémy. Nicméně Štěpán si (nevíme opravdu, jak to dělá) opět dokázal tam nahoře zajistit sucho, když ne přímo slunce a teplo.

Z původně ohroženého dvorku, který se však stejně báječně vydařil, přinášíme výběr z fotek a textů Ivana Cimra doplněný postřehy, převzatými ze Štěpánova deníku.Nejprve Štěpán uvedl výstavu sester Šedových, z nichž Martina dělá sochy a Táňa grafiky. (Počasí původně trochu sestry vyplašilo a ty se jaly uklízet expozici do srubu – pak se ale počasí umoudřilo a exponáty – tedy sochy i grafiky – byly opět umístěny zpět na dvorek.)

Jedna studuje na FaVU a druhá výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě.

Chybělo dobré světlo, ale přesto to byla výstava velice zajímavá.

Trochu prochladlé obecenstvo pak s očekáváním hledělo na klauna Bilba.

Ten předvedl dokonalou klauniádu, takovou pravou, cirkusovou, prvoplánově zaměřenou na prťata, která pištěla blahem.

Někteří ani nevěděli, kde jim hlava stojí!

Bilbo nás zapojil snad úplně všechny.

Maličcí diváci se smáli popletenému klaunovi, radili mu, vykřikovali na něj své požadavky, fandili mu, nevěřili i věřili jeho kouzelnictví, ale taky mu ze srdce přáli, aby se mu jeho kousky a skoky už konečně podařily.

Nebýt docela kosa, tleskáme tam ještě teď!

Ivanova poznámka – ještě jeden zážitek nelze vynechat – kytici nádherných tulipánů na kazatelově stole. Jitka H. je také umělkyně …

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.