Fotbálek v říjnu 2003

Publikováno: 13. 04. 2005, kategorie: Fotbálek

Nezávislý vševědník zbraslavské farnostianeb POD PEŘINOU, Ročník 5, Číslo 3 z prosince 2003 píše o fotbálku.

Fotbalový miniturnaj v Brně

V neděli 19.10. ve 1400 hodin se na hřištích Cyrilometodějské základní školy v Brně konal miniturnaj v malém fotbale. Turnaj byl rozdělen do tří kategorií (žáci do 5. třídy ZŠ, žáci od 6. do 9. třídy ZŠ, poškoláci) a zúčastnila se ho zbraslavská farnost, evangelíci z Husovic a výběr Cyrilometodějské základní školy . Ze Zbraslavi dorazily všechny tři věkové kategorie, Husovice a ZŠ složily společnou nejstarší kategorii. V žákovských kategoriích se hrálo 2 x 15 minut, v poškolácích 2 x 20 minut. Hrálo se současně na dvou hřištích.

V kategorii mladších žáků provázela náš tým smůla. První zápas sehrál proti Husovicím. Ze začátku však měl velké štěstí, po zaváhání obrany se hráč soupeře hnal sám s míčem na našeho brankáře Honzu Macháčka, vystřelil, ale míč však jen orazítkoval obě tyče a odrazil zpět do hřiště. Tři minuty před poločasem dostal náš tým do vedení David Vít, tento náš klíčový hráč se však ve druhém poločase srazil hlavou se soupeřem a zápas dohrával silně otřesený, což se značně projevilo na jeho výkonu. Soupeř nakonec dokázal vyrovnat, pro nás dost nešťastně, minutu před koncem. Druhé utkání, se ZŠ, bylo pro nás mnohem horší. David Vít sice nastoupil, ovšem projevilo se na něm otřesení z prvního utkání a nebyl tak vidět. Což mělo vliv na celý tým, jehož úspěchy jsou postaveny na výkonech Davida. Tento zápas jsme prohráli, když výborný soupeř dal gól devět minut před koncem. Náš tým se tak umístil na 2.–3. místě společně s Husovicemi, které taky prohráli se ZŠ. Ta se stala celkovým vítězem této kategorie.

Tak jako mladší žáci, sehráli i starší první zápas s Husovicemi. V zápase, který byl velice vyrovnaný jsme se dostali díky dalekonosné střele Pepy Buriana z vlastní poloviny do vedení čtyři minuty před přestávkou. Prospali jsme ovšem vstup do druhého poločasu a po dvou minutách jsme inkasovali vyrovnávací gól. Do konce zápasu už ani jeden tým nedokázal skórovat a tak jsme se museli spokojit s remízou. Ve druhém zápase jsme se celý poločas drželi velmi dobře, do vedení nás dostal opět Pepa po přihrávce Marka Víta, ale soupeř ještě do poločasu vyrovnal. Po přestávce se po našich individuálních chybách soupeř radoval ještě třikrát a tak se zrodil debakl. V dalším zápase Husovice remizovali se ZŠ a obsadili druhé místo o bod před naším týmem. Vyhrála ZŠ Lerchova, ovšem pochyboval bych o regulérnosti účasti toho týmu, za který nastoupil hráč s číslem 40 Zdeněk Strašák (číslo dresu symbolizovalo jeho již dosažený věk). Při diskvalifikaci ZŠ by náš celek obsadil 1.-2. místo.

Naše nejstarší kategorie chtěla Husovicím oplatit porážku z domácí půdu 1:2, v týmu vládlo velké odhodlání a vůle po vítězství. Náš tým nastoupil v prakticky novém složení, s nově poskládanou obranou, která pracovala nadmíru dobře. Oproti prvnímu utkání chyběli sice tři hráči, ovšem prázdná místa zaplnili Jan Vít starší, Jan Vít mladší a Mirek Jedlička. Celý zápas se hrál většinou na soupeřově půli, ale opět se projevila naše slabina – zakončení. Je však nutno říci, že brankář soupeře se činil. V první poločase neměl soupeř žádnou velkou šanci, zato my jsme se dostali do mnoha a při soupeři stálo velké štěstí. Po přestávce jsme soupeře ještě více semkli na jeho polovině, ale paradoxně on měl gólové akce. Nejprve nastřelil tyč, poté vytlačil střelu pod břevno na roh náš brankář. Osm minut před koncem jsme se konečně udeřili my, Radkovu střelu soupeřův gólman vyrazil jen k Petrovi Sochorovi, který dorážel do poloprázdné brány. Zbytek zápasu jsme už měli plně ve své moci a mohli jsme výsledek ještě upravit. Ovšem z úcty k soupeři jsme tak již neučinili.