Bohoslužby s kapelou a hostem – listopad 2007

 Publikováno: 15. 11. 2007, kategorie: Bohoslužby Desert


Náš klavíristaListopadové bohoslužby s kapelou a hostem mohly být takovými obvyklými desertními (nikoliv zákuskovými – konanými v klubu Desert – pozn. red.), kdyby nenastalo… Tentokrát si výjimečně vypůjčíme Štěpánův text z jeho deníku, neboť nikdo jiný nedokázal události toho dne lépe popsat:

Když ráno začínaly bohoslužby, začínalo i sněžit. A sněžilo a sněžilo a sněžilo. Farář po sborovém kafi ještě rychle přezouval auto do zimního, bylo třeba dovézt do Desertu clavinovu a stojan pro kapelu Sven vidlí vous. To ovšem ještě netušil, co se stane vzápětí: vlak s kapelou uvízl u Přibyslavi, kde spadla trolej.

Princezna píšťaličkaVe čtyři bylo jasné, že v šest Desert tentokrát nezačne. V pět se vlak rozjel, ale poté uvízl pro změnu v Tišnově, kde zas popadaly stromy na koleje. Farář na mrtvici! Hraní v domácím prostředí - v Korandově sboru v PlzniPřed půl sedmou bylo jasné, že kapela jela z Plzně zbytečně. Začal náhradní improvizovaný večírek. Ondřej se nechal přemluvit, aby hrál na piano, a namísto Jana Balabána se činil Jiří Šimsa.

Nakonec to nedopadlo tak špatně, díky účastníkům, kteří nebyli vůbec naštvaní, naopak vytvořili velmi přátelskou atmosféru. Když bylo po všem a zvukař sbalil fidlátka, dorazila kapela. Najedli se, napili, zahráli akusticky pro pár zbylých diváků dvě písničky a zase odjeli do Plzně. Zpáteční rychlík měl jen padesát minut zpoždění…

Redakce se omlouvá všem čtenářům. Vzhledem k tomu, že v Desertu chyběl fotoreportér, byl článek doplněn obrázky přímo ze stránek kapely Sven vidlí vous a snímky Jiřího Šimsy a Ondřeje Hájka z vlastního husovického archívu. Ale pozor, nakonec nechyběl.

Přeji pěkný den,
díky za článek o tom, jak kapela Sven Vidlí vous nedojela do Desertu. Jen bych rád upozornil, že jedna fotka přece jen existuje, je tady:http://svenvidlivous.wz.cz/koncerty/desert07.htm , i když fotky z doby, kdy byli muzikanti malí, mohou mít také něco do sebe.
S pozdravy, Benjamín Skála

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.