Velká reportáž o fotbalovém utkání ve Zbraslavi

Publikováno: 24. 04. 2005, kategorie: Fotbálek

Hostující borec Honza ŽenatýV neděli, 24.4.2005 odpoledne, se odehrálo další neobyčejně dramatické fotbalové utkání mezi evangelickým sborem v Brně – Husovicích a katolickou farností ve Zbraslavi u Brna. Přinášíme vám žhavou aktuální informaci o tomto utkání, ve kterém se střetli týmy žákovské, dorostenecké i seniorské. Jak to dopadlo, zjistíte hned po otevření tohoto článku.

Již v 15.00 se na hřišti u školy ve Zbraslavi sešla početná skupina husovických borců včetně realizačního týmu, otců, matek a blízkého i vzdáleného příbuzenstva v úctyhodném počtu skoro čtyřiceti duší, což určitě mile překvapilo hlavního organizátora celé akce Ivana Cimra. Zbraslavský tým dosud nedorazil, neboť se hráči účastnili pohřbu, jak už to bývá ve Zbraslavi před fotbalovými utkáními zvykem.

Husovičtí hráči nelenili a jali se neprodleně trénovat na hrací ploše, což se obešlo bez případných zranění až na autora tohoto článku, který odkulhal do zámezí a po zbytek odpoledne se zabýval pouze činností zpravodajskou. Někteří husovičtí příznivci rovněž využili odkladu začátku utkání a vyrazili se občerstvit po náročné cestě do nedaleké hospody.

Husovičtí fanoušci a fanynky

Netrvalo dlouho a objevili se první zbraslavští borci vedení zasloužilým kapitánem Luďkem Strašákem. Zanedlouho byly týmy kompletní a bylo rozhodnuto o pořadí utkání. Jako první na hrací plochu vyrazili dorostenci s dorostenkami.

Jaká byla sestava Husovic? V brance skvěký Honza Cimr, v útoku trojice Marek Kovář, Gregor Samson a Martin Blažek, záloha Valda Smetana a Ondra Hájek a k tomu neprůstřelná obrana Lukáš Silnický a Dáda Hadlačová. Utkání se již od začátku pro Husovice vyvíjelo velmi slibně. V 16 minutě se uvolnil Marek a přihrál Gregorovi, který přesnou ranou k tyči vstřelil první gól utkání. Tak skončil první poločas. Ve druhém poločase pak Marek v 7. minutě po přihrávce Martinově zvýšil na 2:0 a vše se zdálo jasné. Zbraslavští však nesložili zbraně a snížili na 2:1. V té době husovičtí střídali a na hřiště přišli Dominik Smetana a Jáchym Hájek. Zvýšená útočná síla Husovických juniorů se zúročila ve třetí brance, kterou v 15. minutě opět vsítil Marek. Nutno rovněž pochválit součinnost celého týmu a tradičně neprůstřelnou obranu i s brankářem.

Dorostenci a dorostenky – výsledek 3:1 pro Husovice

Litý boj

Ke druhému utkání nastoupilo žactvo. V brance Samuel Thál, v obraně důrazní Radka Hadlačová s Tomášem Cimrem, v záloze se skvěli Péťa Konečný a Šimon Patra a útok zajišťovali neomylní střelci Dominik Smetana a Jáchym Hájek. Ti dva také ve 2. a v 13. minutě zajistili Husovicím vedení 2:0. Druhý poločas však patřil zbraslavským. Po chybách v obraně Husovice inkasovali z přímého volného kopu a dokonce i z kopu pokutového za ruku v brankovém území. Zdecimovaný tým pak sice odolával náporům zbraslavských borců, nakonec však podlehl těsně 3:2. Všichni však zaslouží potlesk za heroický výkon a do příště si lépe natrénují obranu.

Žáci a žákyně – výsledek 3:2 pro Zbraslav

Tým zbraslavského žactva

Vrcholem odpoledne však byl zápas mužstev seniorských (nutno podotknout, že na straně Husovic bylo z počátku opravdových seniorů poněkud více, což samozřejmě vysvětluje určitou dýchavičnost v projevu celého týmu). V brance se jako tradičně objevil bezmála profesionální Ivan Cimr, v obraně skálopevný Tomáš Patra dobře doplňovaný stále velmi rychlým Vláďou Zikmundem. V záloze se skvěli Martin Blažek s Markem Kovářem a útok kombinoval zkušenost Štěpána Hájka s mladistvou průrazností hostujícího Honzy Ženatého. Přesto se však současný zbraslavský tým ukázal nad síly husovického kolektivu, neboť se mu přece jenom podařilo vstřelit branku, na kterou naši borci již odpověď nenašli. Nic nepomohlo, že rodina Zikmundova nahradila přece jenom opotřebovanějšíno Vláďu mladým Pavlem, že Štěpán uvolnil místo důraznému Gregorovi, že Martin na hřiště pustil Valdu. Zbraslavští se stáhli do betonové obrany a nepustili naše útočníky k nebezpečnější akci. Naopak na druhé straně musel brankář Ivan několikrát obratně zasahovat před dotěrnými zbraslavskými útočníky. Utkání skončilo nejtěsnějším výsledkem 0:1, což je nakonec vzhledem k síle zbraslavkého týmu a k výhodě jeho domácího prostředí pro husovické nesporně lichotivé.

Senioři a seniorky – výsledek 1:0 pro Zbraslav

Základní sestava husovického národního týmu

Po zápasech se pak všichni občerstvili mléčnou čokoládou, dodanou obětavými místními fanynkami.

Nakonec se všichni hráči i příznivci sešli na hřišti, kde se v kruhu pomodlili.

Všechny čtenáře zdraví Michal Hadlač (foto Vláďa a Pavel Zikmundovi)