Čelisti v Červeňáku aneb Hudební nešpory 2006

 Publikováno: 23. 03. 2006, kategorie: Hudební nešpory


I v letošním roce se budou konat v Červeném kostele benefiční Hudební nešpory, které pořádají sbory Českobratrské církve evangelické Brno I a Brno – Husovice. Historie nešpor začala v roce 2003 a od té doby se již staly součástí kulturního života města.

Jarek Klimek zve všechny na další ročník nešpor – čtěte dál v článku!

Konají se pravidelně první neděli v měsíci (duben – červen a říjen – prosinec). Krásná myšlenka spojila organizátory a umělce, v loňském roce např. Czech virtuosi, Richard Novák, Hana Pospíšilová – Medková, Kantiléna, Akademické žestě, a posluchače k obdarování těch, kteří naši pomoc potřebují. Byla to například střediska Diakonie ČCE Betlém v Kloboukách u Brna a v Brně, Hrnčířská, občanské sdružení Naděje, občanské sdružení Gabriela – hospic sv. Alžběty, Labyrint – sdružení pro integrovanou výchovu slyšících a neslyšících dětí. Pro náš záměr jsme získali také Nadaci Divoké husy.

První jarní nešpory, záštitu nad nimi převzal hejtman Jihomoravského kraje, ing. Stanislav Juránek, se budou konat 2. dubna 2006 v 19.30 hodin a přivítáme na nich mladý violoncellový soubor Čelisti z Bratislavy, umělecký vedoucí Jan Pospíšil. Soubor zaujme netradičním nástrojovým obsazením a zvláštností zvuku. Zazní skladby W. A. Mozarta, C. Francka, G. Goltermanna, P. I. Čajkovského, J. Brahmse a J. Klengela. Jako host vystoupí Hana Pospíšilová – Medková – soprán. Biblické zamyšlení bude mít Mgr. Jiří Gruber. Sbírku obdrží Betlém v Kloboukách u Brna. Tam se pečuje o dospělé lidi s těžkým tělesným postižením a Domov Narnie v Morkůvkách, který poskytuje sociální a výchovnou péči dětem s vážným mentálním a kombinovaným postižením.

Bratislavské Čelisti

Mně už nezbývá, než vás co nejsrdečněji na Hudební nešpory do Červeného kostela pozvat.

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.