Modré zóny zpestří parkování v Husovicích

 Publikováno: 31. 07. 2022, kategorie: Zbývající
okOd 5. září začnou i v Husovicích platit modré zóny rezidentního parkování. V článku zjistíte, jak se to dotkne motorizovaných návštěvníků sborových aktivit.


Parkování pro návštěvníky sborových aktivit

Husovická oblast bude v režimu Zóna C, tj. regulace platí jen ve večerních a nočních hodinách v pracovních dnech:

zonac

  • Při návštěvě nedělních bohoslužeb tedy můžete v husovických modrých zónách parkovat zvesela, zdarma a nemusíte nic řešit.
  • Totéž platí v pracovních dnech od 6:00 do 17:00.
  • V modrých zónách budete muset platit v případě, kdy přijedete autem na biblickou hodinu, schůzi staršovstva nebo jakoukoliv jinou aktivitu, během níž budete v pracovních dnech v modrých zónách parkovat po 17:00.
    Jak zaplatit? Přes aplikaci ParkSimply nebo přes aplikaci MPLA. V případech, kdy je nutno platit, máte nárok na jednu hodinu denně zdarma. Ale: Abyste tuto hodinu zdarma získali, musíte přes některou z aplikací zadat pro daný parkovací úsek SPZ vašeho auta.

Dopravní značení a rozsah oblasti

Vyznačování dopravního značení pro modré zóny v Husovicích probíhá už v červenci a srpnu. Zatím jde jen o přípravu – vyznačované zóny začnou platit od 5. září (viz informace na oficiálním webu magistrátu ») .

Husovická oblast je označena jako “4-04 Dukelská třída”. Nenechte se zmást názvem oblasti – modré zóny budou v mnoha husovických ulicích:
parkovani-husovice

Na Dukelské třídě paradoxně modré čáry nebudou vůbec, protože jak všichni řidiči vědí, tak zde dle pravidel silničního provozu není možno většinu dne parkovat: V době od 5.00 do 19.00 hodin je zakázáno stání tam, kde by nezůstal mezi vozidlem a nejbližší tramvajovou kolejnicí volný jízdní pruh široký nejméně 3,5 m.

Další informace o rezidentním parkování najdete na oficiálním webu Parkovanivbrne.cz »

Komentáře

Komentáře k tomuto článku jsou uzamčeny.