3. dvorek 2006

 Publikováno: 30. 05. 2006, kategorie: Husovický dvorek


Třetí Dvorek letošního ročníku je minulostí!

Kresby vystavovala Blanca Suris. O představení divadla Paravánek referuje Dita Staňková, která byla, aniž to tuší, povýšena do funkce redaktorky kulturní rubriky (to má z toho, že je tak aktivní).

Fotečky dodal mladistvý fotoreportér Jáchym Hájek.

Farář Štěpán Hájek zahajuje výstavu Blancy Suris.

V neděli 21.5. jsme na našem husovickém dvorku přivítali divadlo Paravánek, které nám zahrálo dětské představení Špalíček pohádek. Ve slunečném nedělním dopoledni zavládla na dvorku jarmareční atmosféra; před diváky stanul žlutý paraván a dva jarmareční vypravěči, průvodkyně pohádkou v poctivé červené sukni a její komplic v pruhovaném triku a s šátkem smotaným kolem čela jako světa znalý námořník.

O dobrou muziku a pěknou písničku při této produkci nebyla nouze. Děti slyšely hrát akordeon, příčnou flétnu a kytaru, v závěru představení pak několik dětí stanulo před diváky jako malí hudebníci s trianglem, bubínkem, plechovkou s rýží , se štěrchadly a chrastidly. Bylo také na co se dívat: na veselém žlutém paravánu byl znázorněn les z barevných textilií, veverka Zrzečka, hříbek a pár kytiček.

Vše se dalo vtipně kombinovat pomocí suchých zipů. Dále v paravánu byly neviditelné díry, kudy mizely a zase se objevovaly loutky. A nakonec divoká honička kolem dokola paravánu taky nebyla špatná.

Pohádkami Princeznička na bále, O Palečkovi, O koblížkovi a O řepě nás provedla neposlušná pohádková vrána. Potom děti hádaly, co se skrývá v lese v houští pod kloboukem, a když uhodly hříbek, dostaly odměnu. Dětem i dospělým se představení moc líbilo, o čemž svědčil dlouhý potlesk.

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.