Cirkus v Huse na provázku

 Publikováno: 6. 06. 2006, kategorie: Zbývající


Eva Vrbková a Michal BumbálekDo třetice všeho dobrého jsme se 23. května kolektivně zúčastnili divadelního představení v divadle Husa na provázku. Tentokrát jsme se ocitli v cirkusové manéži, neboť představeníCirkus aneb Se mnou smrt a kůň v režii Evy Tálské se odehrává právě tam.

O návštěvě divadla opět informuje Dita Staňková, redaktorka kulturní rubriky. Čtěte dál!

Nechali jsme se okouzlit křehkou provazochodkyní v krajkových šatičkách a s deštníkem i jejím příběhem lásky s Pierotem. Zlá španělská krotitelka jim v lásce bránila, provazochodkyně ze zoufalství skočila do hlubiny až jí zbylo jen kolečkové křeslo. Také krasojezdkyně na koních byla nešťastná, protože jí odvedli koně. Nakonec ale dostala pár věrných běloušů zpátky a svět byl zase veselý.

Všem se nám tajil dech při výkonech akrobatky, která předváděla kousky na visuté hrazdě a na laně, obdivuhodný výkon předvedl také vrhač nožů, který, jak jsme se z programu dozvěděli, při každém představení stojí před otázkou, zda se nůž zabodne či ne. V cirkuse se objevila ještě celá řada bizarních postav a týpků, kteří, stejně jako my v reálném životě, toužili po lásce a přátelství.

Myslím, že toto snové a zároveň silně lidské představení každého diváka nějak oslovilo.

Ivana Hloužková a Roman SlovákJan Zrzavý a Roman SlovákMichal Bumbálek a Gabriela JežkováVladimír v popředí Alena Ambrová

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.