Slavnost nad slavnosti

 Publikováno: 30. 09. 2008, kategorie: Děti a mládež, YMCA
Autor: Ivan Cimr
Foto: Ivan Cimr

Na křest dětí nedokážu myslet jinak než jako na radostnou událost. A přitom počkejme – ono by se taky dalo použít přívlastků jako důležitý, závažný, závazný, odpovědný… proč tedy jen radostný? No, nemohu jinak. Je to prostě zdroj radosti, snad to dělají ta nevinná miminka, ale je na tom něco špatně? Pochybuji. Myslím, že stejně to cítila většina přítomných na křtu dvojčat Matouše a Eliáše Štěpánkových a také při požehnání pro Jana Apostolose Joanidise.Klučíci se narodili dvěma sestrám, tedy opravdu rodným sestrám, nikoliv pouze sborovým sestrám, Martě a Lydii a jejich hrdým mužům Tomášovi a Staníkovi. Zatímco Lydie a Staník sotva protlačili široký kočárek s křehkým nákladem dveřmi, Marta jen proběhla s Tolíkem v náručí (Tolík = Apostolos). Počkat ještě chvilku, tak si Tolík doběhl pro požehnání sám, je to už kluk jako buk.

Dvojčata jsou ještě malá pivka, zato se na ně vešlo hodně krajek. Ochotných rukou na jejich nošení byl dostatek. Mámě Lydii pomáhala všudypřítomná Jarmila, jedna z kmoter dvojčátek.

Štěpán se právě vrátil z hudebního festivalu v Křídlech, ale únava-neúnava, kázal krásně.

A ačkoli se jistě kolem dětí nejvíc naběhají ženy, ať už maminky, babičky, tetičky, kmotry nebo prostě kamarádky, svoji příležitost si nenechali ujít ani muži – jistě patřičně spokojení a hrdí.

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.