Střední generace na Otavě

 Publikováno: 26. 09. 2006, kategorie: Výlety a tábory


V srpnu se část našeho sboru zúčastnila pravidelného setkání vodácké skupiny zahrnující Brno, Mladou Boleslav, Litomyšl a Vysočinu.

Z pera a fotopřístroje reportéra Standy Štěpánka – čtěte dál!

Začali jsme v samém srdci Šumavy v kempu Antýgl – výlet Vydra, Čeňkova pila a Horská Kvilda. Pro nízký stav vody jsme vypluli ze Sušice. Několik perfektních dní na naší nejznámější zlatonosné řece Otavě vám přiblíží pár přiložených fotografií.

Spaní bylo společné v luxusním tee-pee stejně tak vybraná kuchyně v kotlíku na ohni. Nešlo jen o úmorné pádlování v kánoi, užili jsme i okolní pamětihodnosti. Středověký hrad Rábí (netřeba představovat), Prácheň – zřícenina hradu + jeden z nejstarších kostelů v českých zemích (vysvětili Cyril a Metoděj), pochází odtud jeden ze základních kamenů ND v Praze, Horažďovice (aquapark), Strakonice (pivovar), Putim (začátek anabáze dobrého vojáka Švejka), Písek (Jelení most).

Celou akci “spískal” Vašek Hurt – farář z Mladé Boleslavi. Z Husovic byli zastoupeni Sedlákovi, Štěpánkovi a Dita Staňková. Z Litomyšle Sadílkovi, Milda a Věrka z Vysočiny…

Tradicí našich vodáků je tzv. “lodní schůze” (probíhají po celý rok i na vodě) a vedení “lodního deníku” – zájemcům k nahlédnutí (Stando, kde?).

Fotografové na Vydře

Vydra

Před vyplutím v Sušici

Večeře (Sušice)

Idylka v tee-pee

Vodáci pod Rábím

Rábí

Židovský hřbitov Rábí

Kemp Hydčice

Milda předvádí „Fučíkův skok“

Přenášení jezu ve Strakonicích (hokna)

Steaky alá Hurt (pečení na rozpáleném kamenu – dobré ale dlouhá příprava)

Autor sám

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.