Bohoslužby s kapelou a hostem – listopad 2006

 Publikováno: 20. 11. 2006, kategorie: Bohoslužby Desert


Po prvních dvou bohoslužbách v klubu Desert všichni s napětím očekávali, co přijde nyní. A dočkali se!

Sváťa s Lárym to opravdu rozjeli.

Čtěte exklusivní reportáž naší redakce doplněnou fotografiemi Standy Štěpánka!

Tentokrát Desert opravdu praskal ve švech. Bohoslužby s vystoupením populárního pěvce, faráře a expolitika Sváti Karáska přitáhly do klubu davy mladých i starších (obstarožních). I sám mistr se vyjádřil, že vždycky toužil mít bohoslužby v hospodě, a že mu to Štěpán splnil…

Láry Hauser, legenda Husy na provázku, nejprve četl z Bible z První knihy královské verše 21,1-16 a po několika Sváťových písních farář Štěpán Hájek kázal na text z Matoušova evangelia (7,6b). Kázání o perlách a sviních vtipně mířilo jak do řad aktérů na podiu, tak i do řad diváckých.

Poté usedli Štěpán s Lárym do rudých křesel a pohovořili na různá témata, např. církevní skaut…

Jen co při sklence vína pánové probrali skauting, Láry povstal a přečetl povídku Daria Fo – První Ježíškův zázrak. Pravdou je, že když Láry čte, tak vlastně i hraje, takže diváci nakonec měli místo obyčejného předčítání skutečné divadlo.

Mládež, která se už nevešla do hlediště, usedla na podium a napjatě sledovala Láryho vystoupení. V napjatých okamžicích se občerstvovala nealkoholickými nápoji ve vkusných pivních sklenicích (nezapomeňme, že jsme v hospodě).

Na závěr všichni se Sváťou zaslzeli při písni, ve které voláme, aby se nám vrátila stará víra a pak už se všichni rozjařeně vrhli do baru a do přilehlých restauračních prostor. Nastala volná zábava.

A kdo ještě vydržel, mohl se podívat na vystoupení loutkáře Víti Marčíka – sám farář mu scénu chystal!

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.