2. Dvorek 2007

 Publikováno: 15. 05. 2007, kategorie: Husovický dvorek


Druhý letošní Dvorek se mimo jiné vyznačoval tím, že nebyl na dvorku, ale v modlitebně a navíc nebyl v neděli dopoledne, ale v pátek večer.

Co to však znamená VADA – Čengola? Najdete v článku!

VADA – Čengola (Všeobecná akademie dynamických amatérů z Česka a Angoly) je sdružení milovníků kultury a hudby. Toto sdružení tvoří 8 členů rozdělených do dvou vzájemně se doplňujících složek – bubenické a pěvecké. Bubenická složka trénuje v Horních Vilémovicích, zatímco pěvecká trénuje v Brně. VADA – Čengola prezentuje vlastní repertoár Afrikou inspirovaných bubenických rytmů. Pěvecká složka reprodukuje africké duchovní a folklórní písně v jazycích kikongo a lingala, kterými se mluví v Angole, Demokratickém Kongu a v Republice Kongo.

Každá z obou složek je schopná samostatného vystoupení. Při velkých koncertech se však doplňují. Součástí našich programů bývají i přednášky a besedování o Africe, seznámení české veřejnosti s africkými zajímavostmi a také bubenické semináře. Zajímáme se i o africké jazyky, kterým je možno se učit v rámci naší akademie, stejně tak jako hře na bubny djembe.

ČLENOVÉ: Leonardo Teca – solo djembe, zpěv
Jiří Voda – solo djembe
Adina Havlenová – djembe, zpěv
Kamila Šimková – djembe, zpěv
Marta Běťáková – zpěv
Marie Běťáková – zpěv
Olda Fikejs – zpěv
Johanka Dusová – djembe, zpěv

Tak tohle jsme viděli a slyšeli i u nás v Husovicích!

A bylo to fakt dost dobrý!

Díky, Leonardo!

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.