Tábor Horní Čermná

 Publikováno: 3. 03. 2002, kategorie: Děti a mládež, Výlety a tábory


Loni (2001) o prázdninách jsme byli na táboře v Horní Čermné. A Vřešťani sem sami napsali něco o táboře …Již po druhé jsme se vypravili na tábor, tentokrát do Horní Čermné. Program byl velmi pestrý a úsilí vyvinuté vedoucími, aby bylo co dělat, skončilo zdarem. Všichni účastníci tábora překonali obtížné překážky, např.: jídlo, pavouci ve stanech, den deště (tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastný), celodenní výlet, ranní vstávání atd.
Děti byli po příjezdu rozděleni do čtyř pokolení (Ašer, Neftalí, Léví a Zabulón). Zápas o prvenství byl velmi dramatický, i když ke konci bylo v některých případech jasno. Nakonec rozhodla poslední etapa hry o 2. a 3. místě (tzv. rozstřel). Z této koncovky vyšlo vítězně pokolení Léví. U závěrečného táboráku byly oficiálně vyhlášeny výsledky celotáborové soutěže. Výsledky byly následující:

1. místo: pokolení Ašer
2. místo: pokolení Léví
3. místo: pokolení Neftalí
4. místo: pokolení Zabulón

Po vyhlášení výsledků absolvovali Vřešťani stezku odvahy. Pravdou však zůstává, že ranní cesta na latrínu a zpět byla nejméně tak velkým dobrodružstvím, jako zmiňovaná pouť temnotami. Na konci stezky čekala odvážlivce vlajka s usměvavým vřešťanem a poněkud méně usměvavou Sašou a Jonášem.
Na konci tábora čekalo zkázychtivé děti rozebírání tábora – ti nejvytrvalejší srovnávali tábor se zemí a ti, co na to neměli nervy, se potichu vytráceli do lesa a přilehlých houštin.
Krásné zážitky si pak všichni odváželi vlakem domů. A nejen ty krásné. Dáda splnila své kritérium pro účast na táboře (opět) úrazem a návštěvou pohotovosti a nemocnice. Naštěstí však vstala z mrtvých (nebo spíše její mozek, který se pár dní po styku s kmenem stromu klepal – přesněji řečeno otřásal). Doktor ale dospěl k názoru, že Dáda rakev ještě nějakou tu chvíli potřebovat nebude.
Konec dobrý, všechno dobré. Rodiče shromáždění na nádraží uvítali svou drobotinu s velkou radostí (a ulehčením?), čímž upoutali pozornost celého nástupiště. Po zazpívání jedné z táborových odrhovaček (Dál přece nejdeme sami) se táborníci rozešli do svých domovů vzpamatovávat se ze svých zážitků.

Eva

 

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.