Nová verze stránek – vaše texty, reklama atd.

 Publikováno: 1. 04. 2002, kategorie: Zbývající


Pokračování textu z úvodu …Vaším následujícím krokem na těchto stránkách nechť je vstup do sekce Přihlásit, kde vám bude vytvořen váš účet, což není nic jiného než přidělení přístupového jména a hesla pro přístup k některým funkcím. Např. články mohou zadávat pouze registrovaní uživatelé. Proces registrace je plně automatický a na váš e-mail vám obratem přijde heslo. Vedlejším produktem registrace bude to, že budeme mít po ruce e-mailové adresy těch, kdo mají o Husovice zájem a čas od času tak můžeme informovat o naléhavých věcech. Rozhodně tuto možnost nechceme zneužívat a bombardovat vás často.Chci vás také povzbudit k tomu, byste používali možnost komentářů k jednotlivým článkům – jejich autoři to jistě ocení.Současná situace je taková, že je u většiny článků jako autor uveden Admin. To je způsobeno tím, že jsem převáděl texty ze staré verze webu do nové, ale věřím (opravdu tomu věřím), že během několika týdnů bude spektrum přispěvatelů podstatně pestřejší.

Dále věc k diskuzi: reklama na našich stránkách.

Reklama je věc otravná a nepříjemná, které bychom se nejraději úplně zbavili. Ovšem jen do chvíle, než sami potřebujeme něco propagovat. To, že i Husovický sbor má na WEBu co propagovat, je nepopiratelné – jistě bychom rádi viděli, kdyby na náš WEB přicházeli nejenom členové našeho či jiných sborů, ale i náhodní návštěvníci a nechali se oslovit zveřejněným kázáním nebo upoutávkou na chystanou akci. Stejně nepopiratelné je ale i to, že si žádnou reklamu propagující naše stránky a aktivity nikde nekoupíme, protože na to nemáme.

Vhodnou možností jsou na WEBu tzv. výměnné reklamní systémy. Tzn. že jeden server na svých stránkách zobrazuje reklamu na servery jiné a ty zase na oplátku reklamu na něj. Výměnný systém bdí nad tím, aby se výměna probíhala spravedlivě. Problémem většiny systémů je to, že bychom na našich stránkách jejich bannery neradi viděli, protože jsou často hrubé, nevkusné nebo přímo sprosté. Ne tak AKR.CZ, jehož bannery se teď na stránkách zobrazují.

Jeho geneze byla taková, že když jsem před rokem rozjížděl jiný server a potřeboval jsem jej propagovat, tak jsem narazil na nemožnost odfiltrování nevhodné reklamy na mých stránkách, pokud se zapojím do některého z tehdy existujících systémů. Zprvu šílený nápad (rozjet systém vlastní) se po rozhovorech s Petrem Andrýskem jevil šílenějším stále méně, a tak po mnoha probdělých večerech a nocích spatřil loni na podzim světlo světa AKR.CZ. Pravda – nevhodná reklama se v něm odfiltrovat taky nedá (protože je to technicky téměř nemožné), ale co se dá, je to, že ji tam vůbec nevpustíme :-).

Tím tedy odpadá jeden problém, který se zobrazováním reklamy souvisí. Přesto se ale mnohým z vás reklama na našich stránkách líbit nemusí, a proto prosím věnujte pozornost anketě připojené k tomuto článku, případně využijte komentáře k anketě připojeného. Pokud bude většina proti, reklamu na stránkách zruším.

V současné době bych uvítal pomoc v těchto věcech:

  • S doprovodnými obrázky k většině témat jsem jakž takž spokojen, akorát ty modré jsou hrozné, ale už jsem se nedostal k tomu, abych hledal další. Seznam sekcí je zde. Pokud někdo najdete či vytvoříte lepší obrázky, budu rád.

  • Zatím si moc nevím rady se vzhledem záhlaví – obrázky hus a text “Farní sbor ČCE Brno – Husovice”. Nemá to šmrnc. Pokud byste někdo vytvořil nebo alespoň měl námět na slušné logo, bude to plus.

    Pokud na čemkoliv začnete dělat, napište to do komentáře k tomuto článku, ať více lidí nedělá na tomtéž.

  • Komentáře

    Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.