VŘEŠŤANI očima Lukáše Přichystala

 Publikováno: 14. 03. 2003, kategorie: Děti a mládež, YMCA


Každé pondělí vpodvečer se koná pravidelně setkání dětí. Zde se nejen učíme, ale navíc se odreagujeme od starostí a školních stresů. Tato skupina dětí, která se zde schází, se nazývá Vřešťani. …
Všichni se mezi sebou velmi dobře známe. Je nás většina chlapců, děvčat je méně. Týden co týden (kromě prázdnin) se tu scházíme a dozvíme se vždy nějaký nový biblický příběh. Po vyprávění přijde na řadu píseň. Hodně zpíváme za doprovodu kytary pana faráře. Pak hrajeme nějakou hru, kterou se bavíme tak dlouho, než uběhne čas a musíme domů. Jenže většina stejně zůstává, protože na jaře, v létě a na podzim hrajeme venku na dvorku fotbal, nebo když prší -ping-pong. V zimě, pokud je sníh, se koulujeme. Někteří mají s sebou rodiče, kteří si spolu povídají, tak se domů ani moc nespěchá.

Jinak se pořádají i jiné víkendové výlety nebo fotbalové turnaje. Každý rok se o letnách prázdninách koná tábor (já jsem na táboře zatím nebyl, ale už se těším na další). Také každoročně pořádáme vánoční hru, kterou pečlivě již dlouho před Vánocemi nacvičujeme s Michalem Hadlačem, naším režisérem (má z nás někdy asi dost nervy). Po generálce potom hru předvedeme v domovech důchodců, kde se vždy naše vystoupení líbí a býváme odměněni cukrovím a jinými dobrotami. Pro veřejnost hru hrajeme vždy poslední adventní neděli v divadle Husar v Husovicích. Zatím vždy měla velký úspěch.

Zajímavá a plná napětí je každá naše hodina. Na mne zapůsobila nejsilněji hodina před Vánocemi. Všichni jsme tiše seděli jen v záři svíček velké borovice, ozdobené jablíčky, ořechy, perníky a slaměnými ozdobami. Nakonec jsme výjimečně dostali k občerstvení mnoho druhů vánočního cukroví a pomerančový džus. Vánoce prožívám vždy dvakrát – s dětmi při posezení a hře, a potom s blízkými doma.

Jsem rád, že to tak je a všichni se můžeme takhle setkávat.

Lukáš Přichystal, 13 let

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.