Konfirmace 2007 očima manželů Štěpánkových

 Publikováno: 31. 10. 2007, kategorie: Konfirmace


Stáník Štěpánek poslal fotky, které pořídil společně s Lydií, a k e-mailu přidal přání, abych do článku napsal nějaké vysvětlení, co ta konfirmace vlastně je, aby jeho ateističtí kamarádi byli náležitě informováni.

Takže, oficiální vysvětlení máme zrovna na stránkách Husovic v článku Járy Špačka, který silehce může každý zobrazit. Speciálně pro ty nejateističtější kamarády (popř. pro členy jiných církví) však přidávám vysvětlení zcela neoficiální, které naleznete dále v tomto článku.

Konfirmace je tajuplný obřad (vidíte to mystické nasvícení modlitebny), při kterém se mimo jiné abstinent stane alkoholikem.

Ano, mladý člověk, ještě ani nemá 18 roků, a přitom se po konfirmaci může při opravdu zcela legálně napít vína. Samozřejmě nesmí potom řídit motorové vozidlo, ani bicykl (kalichy s vínem jsou již na stole připraveny)..

Zda bude moci víno opravdu popíjet (zajídá se chlebem, pozn. red.), je zjištěno náročnou zkouškou, při které se pan farář rafinovaně vyptává na nejrůznější záludnosti věručné.

Na vše zírají návštěvníci, kteří se po skončení konfirmace vyrojí na dvorek v očekávání dalších, samozřejmě kulinářských, požitků.

A jejich očekávání je naplněno, již se nosí na stůl.

A že se to na něm pěkně vyjímá!

Zatímco konfirmanti postávají opodál (hromadné foto), návštěvníci se vrhají na koláčky.

Já se Stáníkem také nezůstáváme pozadu.

To hlavní se však chystá na zahradě. Grilované ryby. No, to nemá chybu!

V družném rozhovoru při grilování si mládež může v klidu rozebrat, zda se jim lépe žilo jako rozverným dítkám před konfirmací, či zda je lepší být mladým odpovědným člověkem.

Někteří si s tím ovšem hlavu zatím nelámali.

Žertovné textíky k vážným fotkám zajistil Mike Hadley.

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.