Konfirmace 2005

 Publikováno: 24. 05. 2005, kategorie: Konfirmace


Pro případ, že člověk byl pokřtěn jako dítě, vyvinul se v evangelické církvi zvyk „potvrzení křtu“(konfirmace). Dospívající chlapci a dívky se seznamují se základy křesťanské víry, dozvídají se informace o bibli, dějinách, církvi a jejím vyznávání. Učí se porozumět vlastnímu křtu a začínají tušit, co to víra vlastně je.

Vzdělávání vyvrcholí slavností, kde prokáží tito teenageři (alespoň symbolicky) své vědomosti i ochotu žít v lásce Kristově. Konfirmací začíná mladému člověku život víry na vlastní odpovědnost. Přistupuje poučeně k večeři Páně a sám si hledá před Bohem své vyznání, svou cestu i poslání.

Tolik napsal Štěpán – a jak to v Husovicích při konfirmaci L.P. 2005vypadalo, naleznete v článku.

Bylo pěkné slunečné ráno, nově vymalované stěny modlitebny se smály a první návštěvníci se scházeli. Za chvíli bylo plno, rodiče, strýčkové, tetičky, bratranci – nikdo si nechtěl nechat ujít velkou událost.

A pak to začalo. Čtveřice statečných – Anežka Konečná, Gregor Samson, Lukáš Patra a Jan Cimr – nastoupila jak při mezistátním utkání.

Všichni se už těšili na záludné Štěpánovy otázky. Zatím ladili formu soustředěným zpěvem.

Zkoušení bylo náročné a všichni (včetně faráře) se určitě náležitě zapotili. Otázka střídala odpověď, ale konfirmandi byli připraveni dobře – přes veškerou snahu se Štěpánovi opravdu nikoho nepodařilo nachytat.

Pak následovalo kázání a po něm už vyhlášení vítězů. Konfirmandi dostaliod kurátora bible a farář obdržel záhadný balíček.

Nové členy mládeže přivítala její zástupkyně Marta.

A pak už bylo veselo. Rodiče si např. s farářem pochvalovali, jak se jim ty děti vydařily.

Na zahradě proběhlo slavnostní otevření dětské klubovny (to je v jiném článku) a konfirmandi se hned před ní vyfotili.

Na dvorku probíhala párty se skvělým občerstvením.

A nakonec Štěpán rozbalil svůj balíček – dárek. Uvnitř byl šikovný batoh, farář si jej hned nasadil a odebral se na zasloužený odpočinek.

Foto: Rodina Hájkova a jako tradičně Jára Špaček (fotky v jákékolivpodobě objednávejte na adrese jara.spacek@volny.cz).

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.