Velké pivní putování moravských evangelíků

 Publikováno: 3. 09. 2005, kategorie: Výlety a tábory


Redakce husovických stránek obdržela exkluzivní informace o jedinečném cyklistickém putování moravských evangelíků a evangeliček po českých pivovarech.

Kdo se zúčastnil? Sbor nosislavský reprezentovali Ondra, Tomík a Gassík. Za miroslavské vyrazila Jana a rovněž Brňáci nezůstali pozadu. V dresu Červeňáku vyjeli Kewin a Dave, Blahoslavák vyslal Kubíka se Šamušem a Husovice reprezentovala ostřílená sportovkyně Dáda. Navíc s nimi jel i Ferda, který sice není evangelík, ale do kolektivu skvěle zapadl.

Peloton celkem ujel 550km (k tomu 65km vlakem) a během cesty navštívil 5 pivovarů. A jak to celé proběhlo, se dozvíte v reportáži, kterou redakce připravila na základě Ondrových podkladů, Dádiných připomínek a Janiných fotografií.

V pondělí 8. srpna L.P. 2005 se hrstka odvážných sešla na parkovišti u zoologické zahrady v Brně a v 9.00 neprodleně vyrazila do první etapy cesty. Cíl v Poličce se v tom okamžiku zdál v nedohlednu. První vrchařská prémie byla vRovečném a všichni vidíme, že peloton byl dosti vyčerpán.

Jen klikni...

Přesto úvodních 100km uteklo jako voda a účastníci se mohli potěšit návštěvou vyhlášeného Měšťanského pivovaru v Poličce. A že se po těch kilometrech opravdu museli občerstvit!

Jen klikni...

Noc proběhla bez problémů ve stanech na zahradě u dobrotivých poličských slitovných domorodců a pak následovala další náročná etapa do Chrudimi (85km), zpestřená návštěvou pardubického pivovaru Pernštejn.

Jen klikni...

a zakončená návštěvou pivovaru medlešického. Nutno říci, že přesuny mezi pivovary nebyly hladkou záležitostí a něktří borci při opravách veloduší používali vskutku netradiční techniku.

Jen klikni...

Po klidné noci pod pevnou střechou se odvážlivci vydali směrem ke zřícenině hradu Sióna (tentokrát bez pivního občerstvení), kde si poseděli u ohýnku a pak strávili klidnou noc ve stanech.

Jen klikni...

aby hned druhý den nastoupili náročnou cestu (63km) do Velkých Popovic, kde je čekalslavný pivovar Kozel.

Jen klikni...

Že to bude taková velká továrna, nikdo z nich nečekal – to naše Starobrno – to je přímo krcálek!

Jen klikni...

Výprava moravských cykloturistů vyvolala velkou pozornost, dokonce si někteří zaměstnanci pivovaru přáli se s našimi borci vyfotit.

Jen klikni...

A pro ty, co dosud nepijí kozla lahvového, byl k dispozici i kozel skutečný.

Jen klikni...

Podle šťastných výrazů v tváři vidíme, že všichni budou na velkopopovický pivovar dojatě vzpomínat.

Jen klikni...

V pátek cestovatele čekal vrcholný zážitek celé cesty – po 65km (k tomu 25km vlakem z Benešova doVlašimi) – to bylklášterní pivovar Želiv, kde pivo stáčejí opravdoví mniši. Cesta však byla záludná a jezdci museli překonávat řadu náročných překážek a objížděk.

Jen klikni...

Po těchto zkušenostech někteří borci chtěli přesednout i na jiný dopravní prostředek, přes velkou snahu se však nikam dál nedostali.

Jen klikni...

Piva v želivském pivovaru jsou nazvána po významných opatech řádu. Cestovatelé ochutnali patnáctistupňové svrchně kvašené pivo Gottsschalk, medem ochucené třináctistupňové pivo Castulus a višňové třináctistupňové Siard Falco. Nikoho ovšem nepřekvapí, že ten večer všichni nocovali hned u místní hospody.

Sobotní etapa slibovala návštěvu pivovaru dalešického, ale i přes vlakovou zkratku (JihlavaTřebíč 40km) nedorazila výprava včas k branám pivovaru (těch 75km bylo přece jenom hodně)

Jen klikni

Z prohlídky tedy sešlo a bylo nutné místní pivo otestovat jen v zdejší pivovarské restauraci, což mu na kvalitě nijak neubralo.

Jen klikni

Noc pak proběhla bez problémů pod širým nebem uprostřed širého pole.

Nedělní etapa již byla pouze doplňková – jen 62km z Dalešic do Blučiny, kde se odpoutali venkovští členové týmu a zbytek si dal dobrý oběd v místní restauraci.

Jen klikni...

Pak už zbýval jen kousek do Brna (33km), kde bylo celé putování v pohodě ukončeno.

(Pozn. redakce – fotky i některé události jsou z důvodů literárních zpřeházeny.)

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.