Vodní svět aneb Ploučnice 2005

 Publikováno: 8. 09. 2005, kategorie: Děti a mládež, YMCA, Výlety a tábory


Milí čtenáři, konečně se redakce dočkala syrových nic nepřikrašlujících informací o dramatickém vodáckém putování dětí a mládeže o letošních prázdninách. O zpravodajství se zasloužila rodina Cimrova, která nejen dodala dopis nadšeného vodáka Honzy, ale i reportážní fotografie Ivanovy.

A než se pustíte do čtení a prohlížení, vzpomeňte i Jonáše, který věren svému jménu vše zorganizoval a zajistil.

Ahóóóóój!!!

Zdravíme všechny z řeky Ploučnice na severu Čech. Řeka je úzká a plná překážek, ale krásná a dá se říct i romantická. Naše jediný štěstí je, že ty lodě, co na nich jedeme, vydrží skoro všechno. Teda až na tu Ivanovu laminátku, ale on zase vydrží všechno Ivan.

Počasí nám nepřeje, takže se máme super. Cesta sem proběhla bez větších potíží, až na to, že někteří naši spoluvodáci vyrabovali kupé. Aby toho nebylo málo, jim se nic nestalo, a my jsme byli seřváni průvodčím za pár drobečků na sedadle (teda ne my, ale já).

První noc jsme chtěli udělat noční pochod na horu Ralsko, ale to nám naštěstí nevyšlo. Asi od tří v noci totiž pršelo, a my jsme to díky své organizační neschopnosti prospali.Vaří nám tu Marta, a vaří hodně dobře. Jeden den jsme zůstali na jednom místě, a pekli jsme žížaly (kdo neví, co to je, ať se zeptá někoho z účastníků) a ze zbytku těsta se pak Ivan pokusil udělat pizzu. Tou jsme pak nakrmili ryby.

Poslední noc jsme strávili v kempu u jediného ploučnického jezu. Na tom si někteří z nás zablbli na lodích a Jonáš se rozhodl, že si pořídí kajak.Ten Tomův se mu totiž hrozně zalíbil. Taky jsme tu hráli BANG a lovili lítací talíř a míčky z vody. Poslední den jsme dojeli k nějakému mostu, kde na nás čekal Jonáš s autem a odebral nám lodě, takže jsme nemohli plout dál. No a tak nás čeká už jen cesta domů…

Za všechny vodáky Honza

Nalodění ve StrážiNalodění ve StrážiNalodění ve StrážiNalodění ve StrážiZačátek plavbyPrvní táborPřekonávání překážekPřekonávání překážekPřekonávání překážekTunelTunelNa voděDruhý táborMarta vaříMarkova svačinaPoslední táborOdjezd

Za všechny vodáky Ivan

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.