Hudební nešpory v říjnu 2005

 Publikováno: 18. 10. 2005, kategorie: Hudební nešpory


Mistr Vladimír HauserZ Červeného kostela se ohlásila zvláštní zpravodajka Věra Dadáková:

Říjnové nešpory se uskutečnily 2. října 2005 a posluchači mohli slyšet skladbu současného autora Petra Ebena, který se dal inspirovat dílem Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce.

V článku najdete rovněž reportážní fotografie od Jaroslava Klimka s komentáři Vladimíra Zikmunda.

Petr Eben použil v několika částech nápěvy písní z evangelického zpěvníku. Recitace v podání Láry Hausera byla mimořádně krásná. Mladí studenti krásně zahráli hudební část díla. Zážitek byl skvělý. Výtěžek byl věnován arcidiecézní chatritě v Praze na stavbu nemocnice v Ugandě. I tentokrát byl výtěžek zdvojnásoben díky nadaci Divoké husy.

***

Jednalo se o druhý benefiční koncert s biblickým zamyšlením v rámci podzimního cyklu hudebních nešpor, které připravujeme ve spolupráci s evangelickým sborem Brno I. každou první neděli v měsíci.

Interiér Červeného kostela

Na začátku nás Jarmila Kabátová z Arcidiecézní charity v Praze seznámila s postupem prací při výstavbě Česko-ugandské nemocnice v městečku Buikwe. Na tento projekt byl tentokrát určen výtěžek z dobrovolné sbírky.

Skvělá recitace textů J. A. Komenského v podání herce Láryho Hausera

Vladimír Hauser recituje

… a perfektní provedení hudby Petra Ebena v podání mladých varhaníků byly odměněny na závěr bouřlivým potleskem.

Biblickým slovem na cestu domů nás vyprovází farářka Olga Tydlitátová.

Farářka Olga Tydlitátová

Děkujeme všem návštěvníkům za Vaší účast a finanční dary. Věříme, že jste byli dostatečně odměněni vydařeným hudebním dílem a příště přijdete opět!

***

Komentáře

Chcete-li komentovat, musíte být přihlášeni.